KONST / Litografier / Färglitografi 12713026
nr 1271 3026
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, "af Chapman". Signerad, numrerad 158/310. Motivet: 53x35 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:03:38
100 kr
150 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
600 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
6
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren